BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 6694515
*
nr 669 4515
Kandelabrar
1 par, England, pläter, 1800-tal, höjd: 44
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 november 2010
kl 18:28:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 15:48:18
1
1.000 kr
22/11 17:23:21
2
750 kr
22/11 17:23:37
2
850 kr
22/11 17:24:02
2
950 kr
22/11 17:24:15
2
1.100 kr
22/11 18:15:41
1
1.300 kr
29/11 18:19:42
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa kandelaber kandelabrar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
3162 Kandelaber
metall, "Quist". Höjd: 49 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:19
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:58
-
3299 Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:21
*
Kandelabrar
nr 669 4515
Kandelabrar
1 par, England, pläter, 1800-tal, höjd: 44
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/11 15:48:18 | 1 | 1.000 kr |
22/11 17:23:21 | 2 | 750 kr |
22/11 17:23:37 | 2 | 850 kr |
22/11 17:24:02 | 2 | 950 kr |
22/11 17:24:15 | 2 | 1.100 kr |
22/11 18:15:41 | 1 | 1.300 kr |
29/11 18:19:42 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa kandelaber kandelabrar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
3162 Kandelaber
metall, "Quist". Höjd: 49 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:19 -
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:58 -
3299 Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:21